בשורה למטופלי כימותרפיה: הטכנולוגיה הישראלית החדשה שהוכחה בניסויים קליניים כמסייעת לתופעות הלוואי והסיבוכים של טיפולי הכימותרפיה

בכל שנה מאובחנים בישראל כ- 30,000 אנשים עם מקרי סרטן חדשים. 
בזמן טיפולי הכימותרפיה חולים רבים מתמודדים עם תופעות לוואי קשות כמו כאבים, בחילות, חולשה, עייפות, הקאות, ירידה בתיאבון וסובלים ממחלות זיהומיות ומפגיעה קשה בתפקוד היומיומי.
הסיבה נעוצה בכך שהטיפולים הכימותרפיים פוגעים במספר כדוריות הדם הלבנות ובעקבות כך המערכת החיסונית של המטופל נפגעת מאוד.

Logo Zuf Globus
בשיתוף צוף גלובוס   21/03/2022

אבל זה לא חייב להיות ככה: תוסף התזונה 'לייפמל' עבר בהצלחה שני ניסויים קליניים (שלב 2) והוכח בלמעלה מ 70% מהמקרים כמסייע להעלאת מספר כדוריות הדם הלבנות ובכך מקל משמעותית על סבלם של המטופלים.

לייפמל הינו תוסף התזונה הטבעי היחידי בעולם המגובה בניסויים קליניים. 

חברת 'צוף גלובוס' אשר ייצרה את לייפמל הצליחה להפיק תמצית ייחודית המשלבת מיצוי של 16 צמחי מאכל שמהם מכינים מזון דבורים.

מדובר למעשה בצמחים שהוכחו מחקרית ואושרו ע"י ארגון הבריאות העולמי Pharmacopeia כמסייעים במצבים רפואיים.

רב הנסתר על הגלוי בכל הנוגע לתהליכים שעוברים על מיצוי הצמחים בבטנה של הדבורה אך ברור לכל כי יש לכך השפעה נפלאה על יצירת פורמולה עוצמתית בה עולה האפקטיביות של המוצר על סך מרכיביו.

ד"ר יהושע מאור (בעל התמחות בכימיה רפואית, אורגנית ואנליטית, קנבינואידים, פרמקולוגיה, טוקסיקולוגיה ובריאות סביבתית ומשמש כמנהל המדעי הראשי של Phytor Lab, חברה למדעי החיים שמפתחת פתרונות בתחום הביוטכנולוגיה) אשר בדק את 'לייפמל' על תאים סרטניים בתנאי מעבדה מספר כי מצא שהפורמולה נמצאה יעילה בהגבלת הישרדות תאי הסרטן.

עוד מספר ד"ר מאור כי עורר בו עניין רב המחקר האוניברסיטאי העדכני ביותר, שפורסם ב- Journal of Traditional and Complementary Medicine ונערך באיטליה על ידי צוות של אונקולוגים רפואיים. 

הם היו מעוניינים ללמוד האם לייפמל, המספק תמיכה למערכת החיסונית, יכול לסייע בניהול רעילות הדם המורידה את ההמוגלובין ואת כדוריות הדפ הלבנות וגורמת לעיתים קרובות לחולים להפסיק או להשהות את טיפולי הכימותרפיה.

ניסוי שלב II כלל גברים ונשים בוגרים שעברו טיפול כימותרפי לסרטן. לצריכה שלהם הוספה כפית אחת של לייפמל פעמיים ביום. לאחר שלושה חודשים, הובחנה ירידה משמעותית ברעילות הדם, כאשר 65% מהמשתתפים יכלו להמשיך את טיפולי הכימותרפיה בלוח זמנים קבוע וללא הפרעה. 

המשתתפים דיווחו גם על היעדר אי נוחות כלשהי מצריכת לייפמל.

ד"ר מאור מספר כי מה שהכי הרשים אותו במחקר הזה, ובמחקר השלב הראשון שדיווח על איכות החיים של חולים, הוא הרעיון שמזון עתיר רכיבים תזונתיים, טבעי ומוכן לגוף כמו לייפמל עשוי לשפר את איכות החיים של חולי סרטן בזמן טיפולי הכימותרפיה.

ד”ר אלכסנדר גורושיט, המדען הראשי של 'צוף גלובוס' מחדד כי ישנו גם טיפול קונבנציונאלי המסייע להגברת ייצור כדוריות הדם הלבנות בגוף במטרה לחזק את הגוף ולאפשר לו להמשיך בטיפולי הכימותרפיה, בטיפול זה שואבים נוזל ממח העצם ומזריקים אותו לגוף בחזרה, הבעיה בבטיפול זה היא שהוא מעמיס מאוד על הגוף וגורם לכאבים איומים הנמשכים ימים ושבועות ולתופעות לוואי נוספות.

עבור מרבית המטופלים (אם לא כולם), הפסקת טיפולי הכימותרפיה עד שמספר כדוריות הדם הלבנות יעלה למינימום המאפשר המשך טיפולים זו אפשרות שכלל לא עומדת על הפרק ולכן במרבית המקרים הם נאלצים לבחור בטיפול מח עצם כואב ומטיש.

רק בשנים האחרונות פותח ב'צוף גלובוס', סטארטאפ ישראלי מהגליל העליון, תוסף תזונה טבעי הקרוי לייפמל שעבר לאחרונה ניסוי קליני שלב 2 על חולי סרטן בבית החולים האוניברסיטאי המוביל Novara באיטליה.

בניסוי הוכח כי אצל כ-65% מהחולים אשר נטלו את לייפמל – כדוריות הדם הלבנות, האדומות וההמוגלובין עלו באופן משמעותי למרות הטיפולים הכימותרפיים וללא כל תופעות לוואי מנטילת התוסף, מה שהפך אותו למצרך מבוקש במיוחד למטופלי כימותרפיה ובני משפחותיהם בארץ וברחבי העולם.

חשוב להבהיר, לייפמל איננו מגיע במקום טיפולים כימותרפיים, אלא מסייע לחולים לעבור את הטיפולים בשלום.

מכיוון שמדובר במוצר המיוצר ע"י הדבורים, אין לו תופעות לוואי שאנו רגילים לראות בתרופות קונבנציונליות והוא בטוח לשימוש גם בשילוב עם תרופות כימותרפיות.

אולגה פאלי מתל אביב, מספרת בעדות המצולמת שלה שבעלה חלה בסרטן אלים ונמנע ממנו להמשיך בטיפולים בגלל ספירת כדוריות דם לבנות נמוכה בזמן הטיפולים.

"היום בעלי מרגיש מצויין, במיוחד לאור העובדה שבזמן טיפולי הכימותרפיה הוא לא יכול היה לזוז מהמיטה או אפילו לדבר. 

היום הוא רץ כ 5-6 קילומטר כל ערב. זה מדהים! בזמן הטיפולים הייתי בטוחה שאני הולכת להיות אלמנה.

תכתוב את מה שאני אומרת ותדאג שכולם ידעו: 

אם לא 'לייפמייל' היום הייתי אלמנה"

במקרה של בעלה של אולגה, 48 שעות בלבד לאחר נטילת לייפמל מדד כדוריות הדם הלבנות שלו עלה פי 3, מה שאיפשר לו להמשיך את הטיפולים. (רוב המטופלים מתחילים לחוש בהבדל תוך 10 ימים עד שבועיים).

אנו ממליצים ליטול את התוסף למשך כל זמן הטיפולים ואף לאחריהם כדי להעלות את כדוריות הדם הלבנות ולחזק את המערכת החיסונית.

ד"ר יהושע מאור
ד"ר יהושע מאור הוא מרצה ויועץ מבוקש, עטור פרסים, הבעלים, המייסד והמנהל המדעי הראשי של Phytor Lab, חברה למדעי החיים שמפתחת פתרונות בתחום הביוטכנולוגיה ומתמחה בכימיה רפואית, אורגנית ואנליטית, קנבינואידים, פרמקולוגיה, טוקסיקולוגיה ובריאות סביבתית.
 

ד”ר אלכסנדר גורושיט הוא המדען הראשי של צוף גלובוס. הוא החל להתמחות בתחום צמחי המרפא עוד במהלך לימודי הרפואה שלו בברית המועצות. כבר בגיל צעיר הכיר מקרוב את הערך המוסף המופלא של מוצרי הכוורת וחקר אותם לעומק. אחראי לפורמולה הייחודית שממנה מכינים את המיצוי לדוברים.